Шкільний клуб підприємництва "МЕТА"
Жовківська ЗОШ №2 І-ІІІ ст.
вівторок, 21 січня 2014 р.
неділя, 10 листопада 2013 р.
понеділок, 7 жовтня 2013 р.
неділя, 6 жовтня 2013 р.
понеділок, 30 вересня 2013 р.
пʼятниця, 14 червня 2013 р.
МАЙСТЕР КЛАС ГУРТКІВЦІВ КЛУБУ ПІДПРИЄМНИЦТВА ДЛЯ УЧНІВ МОЛОДШОЇ ШКОЛИ
Купецька Марта - орігамі,
Туревич Валя- плетіння з бісеру
Безугла Інга- вироби з тканини без голки
Звір Віталія - екибана з сипучих матеріалів.
КОНСПЕКТИ ЗАНЯТЬ
Якщо ви мрієте про щось – значить,
ви можете це здійснити.
Волт
Дісней
Урок-тренінг
Мета: Сформувати в гуртківців знання про
різноманітний світ професій, розвинути вміння більш
усвідомлено підходити до вибору професії.
Завдання: 1. Допомогти учасникам
зрозуміти неохідність самостійно приймати рішення щодо вибору
Щодо вибору професії.
2. Показати можливість діагностики щодо вибору професії та вивчення
власних інтересів.
3. Орієнтувати на успіх,
розвиток творчих здібностей та толерантні взаємини у групі.
Форми
і методи роботи: Міні-лекція, мозковий
штурм, тренінгові вправи.
Структури уроку: Вступна частина
Знайомство
Основна
частина
Рефлексія
Тривалість уроку – 2 години
ОБЛАДНАННЯ : ручка, аркуші паперу А4 , роздатковий , матеріал. комп'ютери, тестова програмка щодо вибору професій..
І.
Вступна частина
Постановка
мети і завдань. Оголошення регламенту роботи. Пропозиція правил роботи та їх
обговорення в групі.
ІІ.
Знайомство
1.
Запропонувати учасникам написати на бейджику своє ім’я, намалювати якийсь символ
(квітку, сонечко, усмішку ). Потім учасники двома-трьома реченнями презентують
себе, називаючи своє ім’я та пояснюючи, що для
них означає обраний символ.
2.
Вправа «Сніжна куля»
Учасники сидять у колі. Тренер пропонує одному учаснику
назвати своє ім’я, наступний по колу називає ім’я попереднього учасника і своє. Кожен
наступний називає імена всіх попередніх і додає своє. Отже, останній учасник
має назвати імена усіх учасників і закінчити своїм (тривалість 15 хвилин). Під час гри учасники обмінюються посмішками.
ІІІ.
Основна частина
1.
Міні-лекція (психолог).
Кожній людині потрібна мудрість для того, щоб краще
пізнати себе, осмислити й зрозуміти свої здібності, можливості та вміння
аналізувати життєві ситуації. Часто ми замислюємося над питаннями: Хто я? Чим я
відрізняюся від інших людей? Яка професія мені підходить? Сьогоднішнє заняття в деякій мірі дасть
відповідь на ці запитання. Адже,
обираючи професію, людина здійснює не тільки вибір роду занять, а й цілком
свідомо, вибравши професію, вибирає своє місце у житті та свій соціальний
статус, можливо навіть місце проживання.
Кожна професія – це цікавий, незвичайний світ
невідомого. Зараз ми з вами більш ближче
познайомимося з різноманіттям професій, погравши в ігри.
2.
Гра «Знавці професій»
Учні сідають у коло. У центрі ведучий. Він говорить «Увага» і вказує на будь-якого гравця,
голосно й чітко називаючи будь-яку літеру. Учень, на якого вказав ведучий,
повинен швидко назвати професію на цю літеру. Той, хто не встигає, у відведений
час назвати професію, вибуває з гри.
Рекомендації: той, хто називає професію, двома-трьома
реченнями характеризує її, якщо потрібно, тренер надає допомогу.
3.
Вправа «Зобрази професію»
Ведучий заздалегідь робить заготовки (аркуші паперу, на яких
написано назви професій). Учасники по черзі витягують заготовки і за допомогою
жестів і міміки показують характерні ознаки, особливості професії, написаної на
аркуші паперу.
4.
Щоб розібратися з власним професійним вибором давайте зробимо
тест «опитувальник професійної спрямованості Е.Клімова»
(додаток 1)
5.
Результати діагностики інтересів ви вже знаєте, а зараз
можливо ми вже бачимо, кому з нас яка професія підходить. Вправа «Людина і
професія».
Ведучий називає професію, для якої школярі повинні підібрати
учня з поміж присутніх, який найбільше, на їхню думку, відповідає за своїми
індивідуальними особливостями саме цій професії.
Рекомендації. Пропонована педагогом професія має бути добре
відома учням, в іншому випадку ведучому необхідно більше охарактеризувати її
особливості.
ІV. Закінчення заняття
Рефлексія.
права
«Закінчи речення»
Я
знаю такі професії…
Мені
подобається професія…
Мені
було на занятті….тому що…
(Додаток1)
Виконала практичний психолог
ЗОШ №2 м. Жовква
Василишина Тамара Степанівна
Грошей не вистачає усім,
але багатим їх не вистачає
набагато більше.
Тема: Види грошей та їх функції.
Мета: 1. Ознайомитися з еволюцією грошей
2.Сформувати в учнів поняття про види грошей
3. Розвивати пізнавальні інтереси учнів, логічне мислення,
виховувати творчу активність.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І.
Вступна частина.
Привітання, повідомлення теми та мети уроку.
ІІ.
Основна частина
1.
Мозковий штурм. Що таке гроші? Які їх функції?
2.
Міні-лекція
Гроші є загальним еквівалентом вартості- це один з найбільших
людських винаходів. Суть грошей виявляється в їхніх функціях: мірі вартості,
засобі обігу та платежу.
Міра вартості полягає в тому , що за допомогою грошей
виразається вартість товару й утворюється її ціна.
Засіб обігу – гроші виступають посередником при обміні
товаром.
Засіб платежу – плата податків, комунальних платежів,
заробітна плата.
Світові гроші виступають як загальний еквівалент у
взаємовідносинах між країнами світу.
3.
Відомості про перші гроші.
Першими грошима народів, що займалися тваринництвом, служили
тварини. У Китаї та Японії загальним еквівалентом був рис. В Африці замість
грошей ходили шматки солі. У Китаї – спресовані бруски чайних листків. Полотно
й бавовняна тканина використовувалися як гроші в Судані та Гвінеї.
Паперові гроші були винайдені в Китаї. Перший раз купюри були
випущені в обіг у 119 р. до н.е. через гостру нестачу металу.
У Європі при нестачі монет використовувалися шкіряні гроші,
але як тимчасовий обіг.
Гроші – це поганий хазяїн, але дуже гарний слуга (Френціс
Бекон)
4.
А зараз командна гра «Брейн-ринг»
1.
З 21 травня 2000 року Французький уряд припинив друкувати
гроші. Як стала називатися валюта Франції? (євро)
2.
Що зображено на лицевому боці євро? (контури європи)
3.
Яка боргова книга, що прийшла до нас з Риму є в кожному домі?
(календар)
4.
Хто ввів паперові гроші в Європі? (Швеція)
5.
В 1152 році в імперії Цинь були виготовлені перші монети, що
літають. З чого вони були виготовлені? (з паперу)
6.
Які замінники грошей росли на деревах у Мексиці? (какао боби)
7.
Як називається колекціонування паперових грошей? (боністика)
8.
В якій країні під час громадянської війни купюри робили з
винних етикеток? (Росія)
Виграє
команда, яка дасть найбільше правильних відповідей.
Нагородження
команд.
ІІІ. Заключна частина
Підсумок
уроку.
Що
таке гроші?
Які
функції виконують гроші?
Які
ви знаєте види грошей крім гривні?
Яка
інформація про гроші найцікавіша для вас?
ІV. Домашнє завдання.
Напишіть
твір-ессе «Гроші в моєму житті»
Виконала практичний
психолог
ЗОШ №2 м. Жовква
Василишина Тамара Степанівна
понеділок, 25 лютого 2013 р.
свято Миколая
Члени клубу підприємливості написали сценарій вистави для першокласників до свята Миколая і продемонстрували маленьким школярам свій талант
Підписатися на:
Дописи (Atom)